NAUJIENOS
Jūsų IP adresas: 54.156.78.4 Prisijungimas - Registruokitės

Neformaliojo ugdymo ekspertas Žilvinas Gailius: diplomo reikšmė versle vis mažesnė

zilvinas gailiusDarbdaviai, ypač verslo sektoriuje, vis daugiau dėmesio kreipia ne į formalias kompetencijas įrodantį išsilavinimo diplomą, o į pasitikėjimą savimi, entuziazmą, komunikabilumą, praktinius sugebėjimus. Tai yra tuos įgūdžius, kurių žmonės įgyja neformaliojo ugdymo metu, dalyvaudami mokymuose, seminaruose, nevyriausybinių organizacijų veikloje, tarptautinių mainų programose ir pan., – tendencijas darbo rinkoje apžvelgia Žilvinas Gailius, neformaliojo ugdymo ekspertas.

Apie neformaliojo ugdymo svarbą ir reikšmę darbo rinkai bus diskutuojama ir spalio 22–25 dienomis Kaune vyksiančiame pirmajame Rytų partnerystės Jaunimo forume. Jame dalyvaus jauni žmonės ir dirbantys su jaunimu iš Europos bei Pietų Kaukazo šalių.

Pasak Ž. Gailiaus, šiuo metu darbo rinka nori atsakingų, pasitikinčių savimi ir gebančių dirbti komandoje žmonių, dažnai jau turinčių ir praktinių įgūdžių. Įmonės, ypač tos, kurių veikla aprėpia visą pasaulį, mėgsta kandidatams pateikti praktines užduotis, susijusias su būsimo darbo specifika.

„Dažniausiai žmonės, kurie buvo susidūrę su neformaliuoju ugdymu, tas užduotis atlieka kūrybiškiau, greičiau. Jie ir per pokalbius elgiasi laisviau, moka save pristatyti, lengviau atsakinėja į klausimus, aiškiau supranta, ką jie iš tikrųjų sugeba. Darbdavys šiuos privalumus pokalbio metu puikiai pastebi. Jam svarbiau, kiek gali prisiimti atsakomybės ir ar pasitiki savimi, o ne turimas diplomas", – teigia VšĮ „Kitokie projektai" partneris, konsultantas Ž. Gailius.

Tarptautinis bendradarbiavimas – privalumas

Pastebima, kad darbo rinkai vis labiau globalėjant vienu iš esminių reikalavimų darbuotojams tampa patirtis tarptautinių mainų programose, tarptautinio bendradarbiavimo srityje.

Pasak Ž. Gailiaus, tarptautinio bendradarbiavimo gebėjimai šiuo metu darbo rinkoje yra vieni iš prioritetinių neformaliojo ugdymo veiklos sričių. Jam pritaria ir Lilija Gerasimienė, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) direktorė.

„Jaunam žmogui tiesiog būtina nors kartą gyvenime sudalyvauti tarptautinėje mainų programoje, savanoriauti ar išbandyti kitą neformalią veiklą. Tai leidžia kitu kampu pažiūrėti į save ir supantį pasaulį, išmokti dirbti komandoje, patobulinti užsienio kalbą. Į neformaliojo ugdymo metu įgytas kompetencijas jau atkreipia dėmesį ir darbdaviai, tačiau norėtųsi, kad į jas būtų atsižvelgiama vis dažniau", – pripažįsta JTBA direktorė.

Neformaliajame ugdyme jaunimas dalyvauja projektuose, mokymuose ar seminaruose ir ten įgauna patirties, kuri reikalinga darbdaviams. Jie išmoksta organizuoti savo veiklą, valdyti krizes, savarankiškai priimti sprendimus ir įvertinti jų reikšmę.

L. Gerasimienės teigimu, bet kokia kita veikla ir kiti įgūdžiai labai vertinami tiek darbdavių, tiek eilinių darbuotojų, politikų ar švietimo sektoriaus atstovų tokiose šalyse kaip Belgija, Liuksemburgas, Olandija. „Deja, bet Lietuvoje požiūris dar šiek tiek abejingas", – sako L. Gerasimienė.

Apie neformalųjį ugdymą – tarptautiniame forume

Neformaliojo ugdymo svarbos ir darbo su jaunimu klausimai bus aptariami kitą savaitę, spalio 22–25 dienomis Kaune vyksiančiame pirmajame Rytų partnerystės Jaunimo forume, kurį organizuoja JTBA. Tai – vienas svarbiausių jaunimui skirtų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginių.

Planuojama, kad forume dalyvaus apie 240 jaunimo lyderių, jaunimo organizacijose dirbančių darbuotojų, jaunimo politikos atstovų iš Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas" ir šešių Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/neformaliojo-ugdymo-ekspertas-diplomo-reiksme-versle-vis-mazesne-56-377978#ixzz2iLKbtYKR

Svarbu

Artėjant Europos Parlamento rinkimams susirūpinta jaunimo apolitiškumu

Lapkričio 5 dieną Kauno „Parkinn“ viešbutyje vyko Europos Parlamento informacijos biuro (EPIB) Lietuvoje organizuotas seminaras „Europos Parlamento rinkimai 2014 m. ir bendradarbiavimas su savivaldybėmis“. Į susitikimą su biuru atskubėjo savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai ir viešųjų ryšių specialistai.

Sužinota nei daug, nei mažai – balsavimas turėtų būti kiekvieno piliečio pareiga, tačiau faktas tas, jog jaunimas nėra linkęs to daryti. Ką darom?

Turbūt akivaizdu, kad Lietuva Europos Sąjungoje priskiriama prie mažųjų, 22-jų, mažesnę įtaką šioje narystėje turinčių Europos šalių. Tačiau keisčiau atrodo tai, jog Lietuvos žodis neprasmenga kažkur horizonte – didesnių pastangų dėka per išrinktus europarlamentarus vis dėlto jis yra užrašomas darbotvarkėje. Žinoma, pasak politologo, Vytauto Didžiojo universiteto prof. Mindaugo Jurkyno, tai padaryti yra dar lengviau, kai bendram tikslui susijungia daugiau mažųjų šalių – tarkim, kaimynystėje įsikūrusi Estija ar Latvija. Todėl būtina suvokti, kad svarbiausia yra išrinkti tokius parlamentarus, kurie galės atstovauti šaliai toje struktūroje – mes esame vieni iš šios komandos narių, žinančių strategiją ir galinčių daryti mažesnį ar didesnį poveikį ES. Žinoma, Lietuva niekada nediktuos sąlygų, tačiau paveikti sprendimus galimybė yra.

Pasak M. Jurkyno, atlikti tyrimai rodo (2012), jog Lietuvos piliečių pasitikėjimas ES krinta – tik 31 proc. apklaustųjų teigė pasitikintys, 69 proc. – nepasitikintys šiuo taikos projektu. Ši situacija nėra palanki – artėjant EP rinkimams galime sulaukti nemalonių rezultatų – galimas balsuotojų skaičiaus mažėjimas, kas nieko gero nežada. Todėl būtina imtis veiksmų ir skatinti jaunimą nelikti abejingiems.

Šioje situacijoje svarbią rolę atlieka savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai, esantys ne tik savivaldybių specialistai, besirūpinantys jaunimo teisių apsauga, bet ir jaunimo draugai, žmonės, kuriuos jis iš esmės gerbia ir pasitiki. EPIB Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė pasiūlė rengti informacinius seminarus savivaldybių jaunimui, padėsiančius visų pirma jam pačiam atsakyti į iš esmės kirbantį klausimą – kas tas Europos Parlamentas ir kodėl mano balsas yra svarbus? (atlikta apklausa (2009) parodė, jog didžioji dauguma mano, kad jų balsas neturi jokios įtakos rezultatui). 

Kai kurie koordinatoriai abejoja tokių informacinių seminarų efektyvumu, tačiau mąsto apie kitas priemones, kurios suveiktų iš esmės.

Seminaro dalyviai taip pat buvo informuoti, jog 2014 m. gegužės 9 – 11 dienomis Strasbūre (Prancūzija) vyks jaunimo sambūris, kuriame bus diskutuojama apie vyraujantį jaunimo nedarbą Europoje, skaitmeninę revoliuciją, ES vertybes, darnią plėtrą ir t.t. Tai labai gera proga jaunimui susipažinti, užmegzti ryšius, atstovauti savo savivaldybei.

Evelina Kislych 
Trakų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė

Akimirkos iš EIPB seminaro. Autorės ir Vido Visockio nuotr.

 

,,Folkšokių“ virusas suvienijo jaunimo reikalų koordinatores

 ,,Folkšokių“ virusas suvienijo jaunimo reikalų koordinatores

                      Jau antrus metus iš eilės joniškiečius, o ypač jaunimą, šėlti sukvietė ,,Folkšokių“ virusas. Šiaulių mieste paplitusią blaivių vakarėlių, liaudies šokių maniją sėkmingai plečia kolektyvas ,,Šiauliai United“. Antrą kartą Joniškyje besisvečiuojantis kolektyvas išjudino ne tik Joniškio miesto ir rajono, bet ir Biržų, Pakruojo, Pasvalio, Šiaulių miestų jaunimą. Su jaunimu pasišokti į Joniškį atvyko Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos narės Dijana Samuitytė (Pakruojis) ir Vida Stokienė (Pasvalys).

                      Atvyksta ir kitų miestų jaunimas

                      Lapkričio 13-osios vakarą Joniškio ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos salė buvo pilna puikiai nusiteikusių šokėjų, norinčių ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pabendrauti su bendraamžiais. Šokti panoro Joniškio miesto mokyklų, Skaistgirio jaunimo klubo ,,SJK“, Joniškio r. Gataučių M. Katiliūtės pagrindinės mokyklos, Plikiškių daugiafunkcio centro, Žagarės, Atviro Pakruojo jaunimo centro, Pasvalio, Biržų, Šiaulių jaunimas.  

                      Bendradarbiaus ne tik jaunimo politikos srityje  

                       Renginio metu ne tik šokiai suvienijo žmones. Joniškyje viešėjusios Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Vida Stokienė ir Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Dijana Samuitytė užmezgė bendradarbiavimo ryšius su Joniškio rajono savivaldybės atstovais, įgyvendinančiais savivaldybės Nusikaltimų prevencijos programą. Vakaro metu buvo pasidalyta idėjomis, gerąja patirtimi. Netolimoje ateityje jaunimo reikalų koordinatorių pagalba bus bandoma užmegzti ryšius tarp Joniškio ir Pasvalio mokyklų šauniausių klasių, kurios galės sukurti bendrą projektą. Pakruojiečiai su joniškiečiais surado kitą bendradarbiavimo nišą – nusikaltimų prevencijos ir kontrolės įgyvendinimo programa, jaunųjų policijos rėmėjų veiklos stiprinimas. Ateityje planuojama bendradarbiauti ne tik jaunimo, bet ir švietimo, neformalaus ugdymo, nusikaltimų prevencijos srityse.

 

Jaunimo centre „Mes" – seminaras „Šiuolaikinis paauglys"

212x137 71807a281a46abd0870474ff1e643a899eaa5ed7 article

Vilniaus atviras jaunimo centras „Mes" kviečia dalyvauti seminare „Šiuolaikinis paauglys", kurį ves psichologė Virginija Mikėnienė.

Į šį 3 akad. val. seminarą kviečiami visi, kurie nori daugiau sužinoti apie p

aauglių psichologiją, suprasti paauglių vidinius išgyvenimus (ką paauglys galvoja ir jaučia), jų elgesio motyvus. Dalyviai turės progą sužinoti, kaip kalbėtis su paaugliu, kaip spręsti konfliktines situacijas, kas padeda ir kas trukdo užmegzti gerą kontaktą su paaugliu.

Skaityti daugiau...

Artėjant Europos Parlamento rinkimams susirūpinta jaunimo apolitiškumu

Lapkričio 5 dieną Kauno „Parkinn“ viešbutyje vyko Europos Parlamento informacijos biuro (EPIB) Lietuvoje organizuotas seminaras „Europos Parlamento rinkimai 2014 m. ir bendradarbiavimas su savivaldybėmis“. Į susitikimą su biuru atskubėjo savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai ir viešųjų ryšių specialistai.

Sužinota nei daug, nei mažai – balsavimas turėtų būti kiekvieno piliečio pareiga, tačiau faktas tas, jog jaunimas nėra linkęs to daryti. Ką darom?

 

Skaityti daugiau...

Laikas bėga per greitai - ir vėl susitinkam "Koordinalizacijoje"

                                                           Gerb. savivaldybių Jaunimo reikalų koordinatoriai,                                                      

maloniai kviečiame Jus į 2014 m. spalio 24 d. vyksiantį

Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatorių

suvažiavimą

„KOORDINALIZACIJA 2014“,

kuris vyks

Kauno rajono savivaldybės didžiojoje salėje

(Savanorių pr. 371, Kaunas).

Pradžia 10.00 val.

 

 

Pagarbiai

Asociacijos prezidentas

Vidas Visockis 

 

 

SVARBU

,,Folkšokių“ virusas suvienijo jaunimo reikalų koordinatores

 ,,Folkšokių“ virusas suvienijo jaunimo reikalų koordinatores

                      Jau antrus metus iš eilės joniškiečius, o ypač jaunimą, šėlti sukvietė ,,Folkšokių“ virusas. Šiaulių mieste paplitusią blaivių vakarėlių, liaudies šokių maniją sėkmingai plečia kolektyvas ,,Šiauliai United“. Antrą kartą Joniškyje besisvečiuojantis kolektyvas išjudino ne tik Joniškio miesto ir rajono, bet ir Biržų, Pakruojo, Pasvalio, Šiaulių miestų jaunimą. Su jaunimu pasišokti į Joniškį atvyko Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos narės Dijana Samuitytė (Pakruojis) ir Vida Stokienė (Pasvalys).

                      Atvyksta ir kitų miestų jaunimas

                      Lapkričio 13-osios vakarą Joniškio ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos salė buvo pilna puikiai nusiteikusių šokėjų, norinčių ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pabendrauti su bendraamžiais. Šokti panoro Joniškio miesto mokyklų, Skaistgirio jaunimo klubo ,,SJK“, Joniškio r. Gataučių M. Katiliūtės pagrindinės mokyklos, Plikiškių daugiafunkcio centro, Žagarės, Atviro Pakruojo jaunimo centro, Pasvalio, Biržų, Šiaulių jaunimas.  

                      Bendradarbiaus ne tik jaunimo politikos srityje  

                       Renginio metu ne tik šokiai suvienijo žmones. Joniškyje viešėjusios Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Vida Stokienė ir Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Dijana Samuitytė užmezgė bendradarbiavimo ryšius su Joniškio rajono savivaldybės atstovais, įgyvendinančiais savivaldybės Nusikaltimų prevencijos programą. Vakaro metu buvo pasidalyta idėjomis, gerąja patirtimi. Netolimoje ateityje jaunimo reikalų koordinatorių pagalba bus bandoma užmegzti ryšius tarp Joniškio ir Pasvalio mokyklų šauniausių klasių, kurios galės sukurti bendrą projektą. Pakruojiečiai su joniškiečiais surado kitą bendradarbiavimo nišą – nusikaltimų prevencijos ir kontrolės įgyvendinimo programa, jaunųjų policijos rėmėjų veiklos stiprinimas. Ateityje planuojama bendradarbiauti ne tik jaunimo, bet ir švietimo, neformalaus ugdymo, nusikaltimų prevencijos srityse.

 

Draugystės tiltas tarp Lietuvos ir Italijos tiesiamas per jaunimo politiką

Draugystės tiltas tarp Lietuvos ir Italijos tiesiamas per jaunimo politiką

 

Spalio 24 dieną į Kauno rajono savivaldybę Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatorius subūręs kasmetinis, tradiciniu tapęs renginys ,,Koordinalizacija 2014”, kurio tema -,,Jaunimas ir su juo dirbantys darbuotojai šiandien”, buvo neeilinis. Pirmąją renginio dieną įvykusius Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidento, valdybos, Kontrolės ir Etikos komisijų rinkimus vainikavo kelionė į Italiją. Asociacija, vienijanti savivaldybių jaunimo reikalų koordinatorius, atsakingus už savivaldybėse jaunimo politikos formavimą ir įgyvendinimą, žengė drąsų ir tvirtą žingsnį – nusprendė pažvelgti į Lietuvos jaunimo politiką Europos šalių kontekste ir pasisemti patirties iš Italijos, kuri šiemet pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai jaunimo politikos srityje.

Subkultūrų įvairovė - dinamiškas Prahos miesto veidas

Keliaujant į Italiją, dvidešimt penkerių asmenų grupei, vadovaujamai NJRKA prezidento Vido Visockio, teko stabtelti Čekijos sostinėje Prahoje. Ten jaunimo reikalų koordinatoriai turėjo atlikti keletą užduočių. Pirmiausia Čekijos sostinės gatvėse jiems teko  atpažinti jaunimo subkultūrų atstovus ir su jais arba šalia jų įsiamžinti. Jaunimo reikalų koordinatoriams ši užduotis nebuvo sudėtinga, nes rudeniškai pilkos Prahos miesto gatvės mirgėjo nuo skustagalvių skinų galvų, gotų ekstravagantiško makiažo ar juodos spalvos aprangos,  ryškiaspalvių pankų ,,skiauterių“ ir kitų jaunimo subkultūrų atstovų. Sutikti gatvėse tiek savo išvaizda, tiek elgesiu išsiskiriančius jaunuolius nebuvo sudėtinga, tačiau rasti kontaktą su jais, o tuo labiau užfiksuoti arba kitaip – pasidaryti asmenukę (,,selfie“) buvo ne taip jau ir paprasta. Nepaisant to, su šia užduotimi jaunimo reikalų koordinatoriai susitvarkė. Juk daugelis jaunimo subkultūrų atstovų yra priskiriami vadinamajai NEET – nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių jaunuolių grupei, su kuria pastaruoju metu aktyviai dirba Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai. Antroji užduotis – jaunimo lankytinų vietų fiksavimas. Miesto centre jų pakankamai daug – universitetas, naktiniai ir sporto klubai, mokyklos, jaunimo pamėgtos kavinukės ar greito maisto vagonėliai. Trečioji užduotis – pabendravus su jaunuoliais, sužinoti, kur jie labiausiai mėgsta leisti laisvalaikį. Pasirodo, daugelis gatvėse sutiktų jaunuolių vardijo tas pačias ,,lankytinas“ vietas - ,,Roxy club Prague“, ,,Staliu plaza“, ,,Akropolis“, ,,Kariom lazue“ klubus.

Prahoje susitikę su jaunimo politikos srityje dirbančia Z.Maskova, jaunimo reikalų koordinatoriai sužinojo, kad mieste gausiai paplitus jaunimo subkultūroms, kryptingai formuoti ir įgyvendinti jaunimo politiką yra gana sudėtinga. Mat jaunieji neformalai ir kitataučiai nėra ta auditorija, su kuria galima sistemingai dirbti. Tai daugiau dinamiška, greitai kintanti miesto kultūra.

Italijos jaunimo politikos viršūnėje – savanoriška veikla 

Atvykę į Italiją, Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai apsistojo Padovijos (Padova) miestelyje ir vėliau apsilankė jaunimo centre ,,Centro giovanile Antonianum“. Ten dirbantys specialistai lietuvius supažindino su atviro darbo metodais, savanoriška jaunimo veikla. Svečiai iš Lietuvos taip pat pasidalijo gerąja patirtimi taikant atviro darbo su jaunimu metodus ir principus regionuose. Lietuvos jaunimo reikalų koordinatoriams lankantis minėtame jaunimo centre apie savanoriškas veiklas pasakojo ir patirtimi dalijosi skautai, kuriems vadovauja Davide Tagliaro.

Susitikimo su jaunimo organizacijos ,,CSV – Le oficine de voluntario“ atstovais diskutuota apie tai, kas yra tikrasis savanoriavimas. Daugumą jaunimo projektų įgyvendinančių asmenų yra savanoriai, už paaukotą laisvą laiką negaunantys jokio atlygio. Savanorystės tradicijos Italijoje yra perduodamos iš karto į kartą ir tai jau tampa šeimų garbės reikalu. Didžiausia savanorystės veiklą Italijoje atlieka bažnytinės organizacijos - „Don Bosco“ bendruomenės.  Po ilgų diskusijų buvo paliesta pozityvios jaunimo politikos Europoje tema.

 Kitą dieną lietuvių delegacija pasiekė Italijos sostinę Romą. Jaunimo reikalų koordinatoriai apsilankė jaunimo centre ,,Centro giovanile il Centro“. Vizito metu lietuviai buvo trumpai supažindinti su jaunimo klubų veikla. Nevyriausybinių organizacijų vadovas, buvęs  „ARCOBALENO“ kooperatyvo prezidentas, šiuo metu vadovaujantis „Reti di Pan“ organizacijai, Giovanni Aventaggiato pristatė darbo specifiką su gatvės jaunimu,  pasidalijo patirtimi apie darbą su jaunais žmonėmis, kurie yra nemotyvuoti, nedirba, nesimoko, priklauso neformalioms grupuotėms, vartoja narkotines psichotropines medžiagas. Pristatymo metu jaunimo reikalų koordinatoriai buvo supažindinti su nevyriausybinio sektoriaus ypatumais Italijoje ir bendradarbiavimu su vietos ar kitomis valdžios institucijomis, dirbant su „sunkiu“ jaunimu. Paliestas opus klausimas apiedidėjantį jaunimo nedarbą, nenorą dirbti, mokytis ir kitaip save realizuoti visuomenėje. Diskutuojant apie darbą gatvėje su jaunimu, buvo pristatytas gatvės darbuotojo vaidmuo jaunimo politikos sistemoje.

Gatvės jaunimo darbuotojas = socialinis darbuotojas?

Italijoje yra labai paplitęs darbas gatvėje su nemotyvuotais jaunais žmonėmis. Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai domėjosi, kaip įgalinti nedirbantį, nesimokantį ir mokymuose nedalyvaujantį jaunimą veikti, dalyvauti jiems aktualių sprendimų priėmimo procesuose, būti aktyvia visuomenės dalimi. Italijoje ta linkme aktyviai darbuojasi gatvės jaunimo darbuotojai, kurie atlieka socialinį darbą. Kalbėta, kad gatvės darbuotojas beveik visada bendrauja ir bendradarbiauja su jaunuoliu, kuris puikiai pažįsta vietos jaunimo grupes, grupuotes ir žino jų susibūrimo vietas. Gatvės darbuotojo uždavinys  - atrasti ir išmokyti jaunuolius būti šalia gatvės darbuotojo. Tačiau tik per „Per education“ metodą galima pasiekti visas jaunimo grupes.  

Iš Vatikano į Lietuvą – su naujomis idėjomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Italijoje besilankantiems jaunimo politiką Lietuvoje formuojantiems ir įgyvendinantiems specialistams suteikė galimybę apsilankyti Vatikane. Kelionę vainikavo popiežiaus Pranciškaus bendroji audiencija Šv. Petro aikštėje.

Po kelionės į Italiją Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos vadovybės ir narių planuose – modelio sukūrimas darbui su nedirbančiu, nesimokančiu ir mokymuose nedalyvaujančiu jaunimu, jo identifikavimas ir tarptautinio projekto paraiškos rengimas, kuri bus teikiama Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai dėl jaunimo įgalinimo veikti. Būsimo projekto partneriai -  aplankyti Italijos jaunimo centrai. Taip pat bus tęsiamas bendradarbiavimas su Italijos, Čekijos jaunimo darbuotojais.

 

                     Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos informacija

 

Laikas bėga per greitai - ir vėl susitinkam "Koordinalizacijoje"

                                                           Gerb. savivaldybių Jaunimo reikalų koordinatoriai,                                                      

maloniai kviečiame Jus į 2014 m. spalio 24 d. vyksiantį

Lietuvos savivaldybių jaunimo reikalų koordinatorių

suvažiavimą

„KOORDINALIZACIJA 2014“,

kuris vyks

Kauno rajono savivaldybės didžiojoje salėje

(Savanorių pr. 371, Kaunas).

Pradžia 10.00 val.

 

 

Pagarbiai

Asociacijos prezidentas

Vidas Visockis 

 

 

Europos tyrėjų bendradarbiavimas – būtinas

Lietuvoje įvyko ilgai laukti tarptautiniai jaunimo tyrėjų mokymai „Youth researchers: upgraded!“ (liet. Jaunimo tyrėjai: atnaujinta), kuriuos organizavo VšĮ „Politikos ir tyrimų analizės institutas“. Mokymai, kuriuose dalyvavo net aštuonių šalių (Turkijos, Norvegijos, Portugalijos, Lietuvos ir kt.) jaunimo situacijos tyrėjai bei jaunimo politikos ekspertai vyko jaunimo politikos padangėje garsiame mokymų centre „Daugirdiškės“ (Trakų rajonas).

Jaunimo politikos dėmesio centre – regionai

Kovo pradžioje Jaunimo reikalų departamentas (JRD), drauge su LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizavo nacionalinį susitikimą „Regioninės jaunimo politikos plėtra“. Šiemet šis jaunimo politikos formuotojų ir įgyvendintojų susitikimas įvyko vienoje lankomiausių Lietuvos kurortinių vietovių – Trakuose. Į vieną vietą bendram tikslui susitiko per 100 žmonių, tiesiogiai ir netiesiogiai atsakingų už palankios jaunimui aplinkos kūrimą ir jų tikslingo integravimosi į visuomenę skatinimą ir palaikymą.